Co to jest otoplastyka i jak wygląda zabieg?
Niesymetryczne, odstające lub zdeformowane uszy mogą być dla wielu osób źródłem kompleksów. Związana z tym obniżona samoocena nie jest wbrew pozorom problemem błahym, może być bowiem przeszkodą w budowaniu relacji międzyludzkich. Kłopoty tego typu stosunkowo łatwo może usunąć nowoczesna medycyna, a konkretnie jeden z proponowanych przez nią zabiegów - otoplastyka. Procedury medyczne tego typu są coraz częściej spotykaną metodą radzenia sobie z opisanymi wcześniej problemami. Jak wyglądają one w praktyce?
Czym jest otoplastyka?
Otoplastyka to zabieg chirurgicznej korekty uszu. Pozwala on na pozbycie się wielu mankamentów wizualnych w ich obrębie. W praktyce jest to jedna z najczęściej wybieranych procedur medycyny estetycznej. Zabiegi takie jak otoplastyka czy korekta powiek w Gdańsku lub innej miejscowości o podobnych rozmiarach nie budzą również obecnie większych emocji i są przyjmowane jako normalne działanie, poprawiające funkcjonowanie poddających się im osób w społeczeństwie.
Czy warto skorzystać z możliwości, jakie daje korekta odstających uszu?
Chociaż deformacja małżowiny usznej nie ma istotnego wpływu na słuch, może przyczynić się do obniżenia samooceny. Problem tego typu jest bowiem ciężki do ukrycia - uszy są tą częścią twarzy, na którą zwraca się uwagę już przy pierwszym kontakcie wzrokowym. Korekta uszu jest prostym sposobem na pozbycie się związanych z nimi kompleksów. Zabieg ten jest przy tym stosunkowo mało inwazyjny. Nie jest on też przesadnie skomplikowany ani czasochłonny - profesjonalna korekta uszu zajmuje nie więcej niż 1,5 godziny. Otoplastyka jest też procedurą medyczną o niskim ryzyku wystąpienia powikłań. Wszystkie te czynniki powodują, że wiele osób decyduje się na jej wykonanie.
Jak wygląda chirurgiczna korekta uszu?
Korekta odstających uszu mogą zostać poddani zarówno dorośli, jak i dzieci, które ukończyły 7 rok życia. W przypadku tych ostatnich stosowane jest znieczulenie ogólne, natomiast przy osobach pełnoletnich - miejscowe. Zabieg, jak już wspomniano, nie należy do specjalnie skomplikowanych - chirurg wykonuje niewielkie nacięcie w tylnej części ucha, dzięki czemu możliwe jest wymodelowanie chrząstki i odpowiednie skorygowanie kąta odchylenia małżowiny. Końcowym etapem jego pracy jest założenie szwów, które zapewniają utrzymanie ucha w odpowiedniej pozycji.
Jak wygląda rekonwalescencja po otoplastyce?
Po zabiegu pacjent powinien nosić specjalną opaskę uciskową, zwłaszcza podczas snu lub odpoczynku w pozycji leżącej. Musi również unikać większego wysiłku fizycznego oraz zrezygnować z jedzenia tych pokarmów, które wymagają gryzienia i żucia. Nie jest też zalecane przyjmowanie pozycji z głową opuszczoną poniżej poziomu serca. Podczas snu trzeba korzystać z 3 miękkich poduszek. Pełnymi efektami zabiegu można cieszyć się po upływie kilku tygodni od jego przeprowadzenia.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najpopularniejsze wpisy:
-
System EDI a System ERP
-
Trendy w stylizacji włosów
-
Czy warto spędzić urlop w Małopolsce?
-
Zadbaj o bezpieczeństwo rzeczy osobistych
-
Nagrania sądowe i ich transkrypcje
Najnowsze wpisy:
-
System EDI a System ERP
-
Trendy w stylizacji włosów
-
Czy warto spędzić urlop w Małopolsce?
-
Zadbaj o bezpieczeństwo rzeczy osobistych
-
Nagrania sądowe i ich transkrypcje